Videók | VIR kérdőív | ||||
BSc - Mikroelktronika tervezés és gyártás - ETT ágazat
Örülünk, hogy itt vagy! Javasoljuk, kezdj a fenti két videóval, utána pedig böngészd bátran a lenti információkat. Reméljük, hogy mindent megtalálsz, de ha esetleg mégsem:
Sok szeretettel várunk a Teams-en rendezett, EET-vel közös eseményen, 2020. május 5-én, késő délután 18:00-kor!
A specializációt az Elektronikus Eszközök Tanszékkel közösen műveljük. Hogy a mi águnkon mi várható a tanszéken? Mivel foglalkozhatsz majd, ha minket választasz? Összefoglaljuk!
Válaszd a Mikroelektronikai Tervezés és Gyártás - ETT ágazatát, ha érdekel,
Milyen témákon dolgozhatsz?
A specializáció egyik kulcskérdése: milyen úton fogsz eljutni a szakdolgozatig? A tanszék mind céges témák tekintetében, mind pedig tanszéki kutatások szempontjából már BSc szinten várja a lelkes hallgatók becsatlakozását! A legnagyobb elektronikai cégektől a kisebb kutató-fejlesztő vállalatokig széles spektrumon kínálunk ipari témát.
(A tanszéken tervezett automotive HMI eszköz prototípusának hordozója)
Kutatási vonalon fiatal, motivált oktatók tudományos műhelyeihez csatlakozhatsz, ahol nem ritka a TDK dolgozatra, tudományos konferenciára, vagy magas rangú publikációban való részvétere nyíló lehetőség! Kattints, hogy a témákat megismerd, és (szerénytelenek leszünk) a hallgatóink, valamint kollégáink dicsőségfalára is vethetsz egy gyors pillantást.
Milyen berendezéseket ismerhetsz meg nálunk?
Nézz szét a virtuális laborunkban, hogy megismerd az eszközparkot! KATT!
Néhányat azért felsorolunk így gyors demonstrációként...
Ismerd meg BSc tárgyainkat (részletes leírást lásd lejjebb):
Ismerd meg BSc tárgyaink célkitűzéseit!
Elektronikai gyártás és minőségbiztosítás: Megtanulhatod az elektronikus alkatrészek, összeköttetési rendszerek és készülékek tervezését és gyártásba vitelét, szerelési és kötési eljárások optimalizálását és ellenőrzését, automatizált gyártósorok tervezését, felépítését és üzemeltetését, a gyártási folyamat irányítását, a gyártásközi vizsgáló berendezések, a minőség-ellenőrzési és minőség-menedzsment módszerek alkalmazását, megbízhatósági és élettartam vizsgálatok tervezését és kiviteleztetését. Nem csak folyamatmérnökként, de csoportvezetőként, vagy minőségbiztosítási szakemberként is fontos ismereteket szerezhetsz a tárgy anyagát elsajátítva.
Moduláramkörök és készülékek: A tárgy hallgatójaként képes leszel elektronikai és mikroelektronikai alkatrészekből, részegységekből összetett, a kor műszaki technológiai színvonalának megfelelő, elektronikai termékeket (moduláramköröket, készülékeket, rendszereket) tervezni, termékfejlesztői vagy folyamatmérnöki pozícióban helyt állni. Készségszintű ismereteket szerezhetsz a számítógépes tervezőrendszerek és szimulációs szoftverek kezelését és alkalmazását illetően. Szorgalmi feladatokkal támogatjuk az egyéb aspirációidat, a saját magad tervezett elektronikádhoz, vagy a választott kártyaszámítógéphez (pl. Arduino) illeszkedő breakout modulhoz legyártjuk a hordozót, és közösen nézzük meg, mit alkottál a félév során.
Technológiai folyamatok és minőségellenőrzésük laboratórium: A gyakorlat folytatja az Elektronikai Technológia tárgyban megismert folyamatokban való elmélyedést. Saját kezeddel dolgozhatsz hordozólemezek rétegfelviteli és rajzolatkialakítási technológiáin és vizsgálatain, elektronikai szerelési eljárásokat próbálhatsz ki: stencilnyomtatást, alkatrész-beültetést, a forrasztást, anyagtulajdonságok vizsgálati módszereit, szerkezeti tulajdonságok optikai-, akusztikus-, illetve röntgen mikroszkópos vizsgálatát, áramköri hordozók és összeköttetés rendszerek számítógéppel segített tervezését, gyártás-előkészítését és ellenőrzését.
Milyen laborokat, technológiákat, folyamatokat ismerhetsz meg nálunk?
![]() Copyright © Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) |