2023.04.18.
Lányok Napja 2023 az ETT-n REGISZTRÁLJ TE IS!
Érdekes új programokkal várunk április 27-én!

2023. április 27-én egy délelőttre ismét a pályaválasztó középiskolás lányok előtt nyílik meg a BME, ahol a műszaki vénájó hölgyek érdekesebbnél érdekesebb programokon és bemutatókon vehetnek részt.

Nézd meg, mivel foglalkoznak mérnökök! Regisztrálj MOST!

További információ ITT

Tanszékünk az évek óta töretlen népszerűségnek örvendő Lézertechnológia és Szereléstechnológia bemutatókon túl idén újdonságokkal is jelentkezik! Programjaink:

Borók Alexa:

3D nyomtatás és mikrofluidika - elektronika az egészség szolgálatában

Biológiai és orvosi vizsgálatokhoz nélkülözhetetlenek a mikrofluidikai kísérletek. Megismerhetitek a 3D nyomtatás folyamatát, és azt, hogy milyen érdekes kérdésekre keressük a válaszokat az elkészült speciális csatornácskák segítségével.

Török Marianna:

Ha a gazdaság mellett az informatika is érdekel, ez a legjobb választás!

Fel akarsz próbálni digitálisan egy ruhát? Szeretnéd megvenni biztonságosan? Szeretnéd látni, merre jár a rendelésed?
Ehhez mi kellünk! Gyere, és elmeséljük, mi mindent csinál egy gazdasági informatikus.

Havellant Gergő:

Legózd össze a saját szenzorodat!

Nem kell egyből szoftverfejlesztőnek lenned! Megmutatjuk, hogyan állíthatsz össze könnyen és gyorsan egy ötletes mérőrendszert. A LED-villogtatástól a szenzorillesztésig!

Berényi Richárd:

A Darksaber nyomában -  mi itt lézerezünk!

Mi az és mire használható a lézer? Hogyan munkálhatók meg vele különböző anyagok? Mire használjuk az elektronikában? Nezd meg Te is!

Bátorfi Réka, Takács Gergő:

Csúcs ez a technológia! - áramköri szerelés automatákkal

Hogyan készülnek az elektronikai kütyük áramkörei? Komplett mini gyártósorunkon minden lépést tanulmányozhattok, és megtudhatjátok, hogy a legapróbb mozzanatban és szemcsében is komoly kutatási témák rejlenek.

#SKILLEK az elektronikai munkaerőpiacon

A programon ezen felül bemutatjuk, hogy a METIS projektünkben feltárt eredmények alapján miért és hogyan fontos a lányok szerepe és készségeik az elektronikai iparág különböző aspektusaiban.